Przewidział 4 krachy na rynku. Podaje następujące 3 niebezpieczne daty po tym roku

 • Dom
 • Finanse
 • Przewidział 4 krachy na rynku. Podaje następujące 3 niebezpieczne daty po tym roku
Analityk przewiduje załamania gospodarcze po 2016 roku

Człowiek, który to dokładnie przewidział cztery minuty załamania na rynku, specjalnie gwoli Business Insidera podaje 4 kolejne daty, kiedy może to nastąpić.

Sandy Jadeja jest analitykiem fachowym i głównym strategiem rynkowym w Core Spreads.

Jadeja ostrzega, że następujące terminy oznaczać będą problemy dla indeksu Dow Jones w USA i mogą one wpłynąć również w inne rynki:

 • 26 - 30 sierpnia 2016 r.
 • 26 września 2016 r.
 • 20 października 2016 r.

W wywiadzie Jadeja powiedział:

Czekają naszą firmę ciekawe czasy. Mamy do czynienia z problemami w wielu poziomach z przyczyny obaw gospodarczej na rynkach pieniężnych, łącznie z rynkami walut obcych i towarów oraz rosnącymi cenami nieruchomości. Wierzę, że dzięki informacjom, którymi dysponujemy oraz narzędziom i technologiom, do których obecnie mamy dostęp, uda nam się wykorzystać je na naszą korzyść, aby być w pełni przygotowanym i zabezpieczonym oraz móc się rozwijać

W czym tkwi tej sekret?

Dotychczasowa nieomylność

Warto zwrócić uwagę na tej dotychczasowe osiągnięcia.

W 2005 roku ostrzegł zanim krachem na rynku nieruchomości blisko 2000 inwestorów dzięki konferencji w Szanghaju przy Chinach, podczas dyskusji w Nowym Jorku na jarmarkach Traders Expo oraz banki i domy inwestycyjne na konferencji w Dubaju a mianowicie osiem tygodni przed załamaniem.

Foto: Sandy Jadeja / archiwum prywatne Sandy Jadeja

Niedawno, 31 lipca 2015 roku, przed wylotem do Singapuru na konferencję dla 5000 osób, Jadeja ostrzegł inwestorów w jednym z programów CNBC mówiąc, że 18 sierpnia stanie się coś poważnego jak i również żeby „byli przygotowani w zyski banków i trzymali się z boku”.

Wtedy właśnie nastąpił ostry krach, podczas którego wskaźnik Dow Jones stracił 2, 198 pkt. (-12, 5%) w ciągu zaledwie czterech dni sesyjnych.

Po tak trafnej prognozie Jadeja powiedział w CNBC 28 sierpnia 2015 r., że „nastąpi kolejny spadek, który to zacznie się 14 albo 17 września 2015 r. Wówczas ponownie indeks Dow Jones obniżył się na temat 991 pkt. (-5, 8%) w ciągu ośmiu dób sesyjnych. Następnie 1 października 2015 r. oraz przy listopadzie znowu powiedział CNBC, że „4 stycznia 2016 r. dojdzie do spadku cen i załamania rynków, pomimo optymistycznych ogłoszeń z Wall Street". Tego dnia rynki amerykańskie jak i również pozostałe światowe indeksy nieoczekiwanie spadły, a Dow Jones stracił 1955 pkt. (-11, 2%) w przeciągu 11 dni sesyjnych.

Foto: Sandy Jadeja / materiały prasowe Na górze kolejno: 4 października, 21 stycznia, 19 maja, 17 września, 5 stycznia, 28 kwietnia, 30 sierpnia. Dzięki dole: Points – Punkty.

W jaki sposób przewiduje zmiany rynkowe

Analitycy techniczni wykorzystują historyczne wykresy do określania modeli rynkowych. Nie potrafią komunikować, jakie wydarzenie wpłynie na rynek. Jednak mogą przewidzieć, kiedy dojdzie do gwałtownych zmian.

Co więcej, Jadeja spodziewa się kilku takich gwałtownych zmian jeszcze przed 2018 rokiem:

Znajdujemy się obecnie przy bardzo niebezpiecznym okresie pomiędzy 2011 a 2018 rokiem. Jest to 84-letni cykl [zwany cyklem czasowym], a poprzedni cykl trwał od 1928 do 1934 roku, podczas którego miał miejsce Wielki Kryzys”

Spójrzmy na poniższy wykres:

Foto: Sandy Jadeja / materiały prasowe

Teraz popatrzmy na wykres, który przedstawia bieżący okres:

Foto: Sandy Jadeja/Signal Pro / surowce prasowe

„Jesteśmy dokładnie w naszym samym cyklu. Dlatego obawiam się, że istnieje potencjalne zagrożenie dla naszej gospodarki w obecnym cyklu czasowym, którego jesteśmy świadkami” - twierdzi Sandy Jadeja jak i również dodaje:

Jesteśmy przy trudnej sytuacji. Potrwa pani do 2018 roku na rzecz obecnego cyklu. Martwi mnie, że może dojść do odwiedzenia ostrych spadków i błędnych decyzji inwestorów, jeśli odrzucić będą oni na to przygotowani.

Przypomnijmy, Jadeja wydaje się być przekonany, że nagłe załamania rynku nastąpią w kilku terminach - między 26 a 30 sierpnia, 26 września i 20 października 2016 roku - po tym cyklu czasowym.

Mimo, że brzmi wówczas nie najlepiej, inwestorzy potrafią wziąć sobie te prognozy do serca i odpowiednio się przygotować:

Mamy możliwość wykorzystywać dane rynkowe do przewidywania docelowych cen, natomiast kiedy dostrzegamy zależności między ceną i czasem, jest wysokie prawdopodobieństwo, że dojdzie do dużych zmian dzięki rynkach światowych.

Tagi: gospodarka Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obligatoryjne na Facebooku znajdują się którego adres to https://www.facebook.com/policies

Polecamy

 • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na nadal gorsze"

 • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Skraj bloku reklamowego

Afera GetBack

 • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

 • Afera GetBacku. Gerda Broker usiłuje uciec spod topora

 • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał oryginalne zarzuty

 • Zatrzymano byłego prezesa Idea Instytucji finansowej i kilkunastu pracowników. Rozchodzi o aferę GetBack

Notowanie

brexit wywoła duży wstrząs w rynkach

Brexit wywoła duży wstrząs w rynkach

Obywatele Zjednoczonego Królestwa zdecydowali o wyjściu z Unii Europejskiej, jest więc sporo rzeczy do załatwienia. Jedno jest jednak pewne. Z powodu Brexitu, sfera bankowa, a szerzej – międzynarodowy sektor finansowy, zapewne…...

Czytać..
brexit spowodowała polityka banków centralnych

Brexit spowodowała polityka banków centralnych

Cieszą was niskie stopy procentowe? Nie powinny. To między innymi właśnie polityka banków centralnych doprowadziła do gniewu Anglików. Polityka, która faworyzuje zasobnych, a nie pomaga biednym - uważa główny analityk…...

Czytać..

Branża budowlana w tarapatach. Ceny mieszkań w dół, ale jak je kupić? Informacje

Projekt budżetu na 2019 rok do odwiedzenia komisji sejmowych Koniec wraz z zmianą czasu? Komisja Europejska przedstawi propozycję W tę niedzielę zrobisz zakupy. Później długa przerwa Gospodarka rośnie, ale inwestycje rozczarowały…...

Czytać..
borowski: premier nie rozumie tegoż, co się dzieje w Europie

Borowski: premier nie rozumie tegoż, co się dzieje w Europie

"Zastanawiają się, czy ideowo zostanie dobrze". Kalisz o działaniach policji "Bardzo groźna sytuacja". Napieralski o sporze prezydenta z szefem dyplomacji Celiński: kultury będą się przekładać, nikt tego nie zatrzyma "Hasło…...

Czytać..
bMW X4 - SUV Coupe, test, cena, kontrowersje, design

BMW X4 - SUV Coupe, test, cena, kontrowersje, design

Gdy nowe BMW X4 miało swoją premierę, jedni dziennikarze pisali na temat "miesiącach wyczekiwania", inni na temat "dobrej wiadomości, czyli ukończeniu produkcji X4 i złej, czyli... pojawieniu się nowszej generacji", jeszcze inni…...

Czytać..
black Friday 2018 - spis sklepów i promocji - Zalando, eobuwie

Black Friday 2018 - spis sklepów i promocji - Zalando, eobuwie

Wielkie święto zakupów, innymi słowy Black Friday już dzisiaj. Wiele sklepów włączyło się w tegoroczną akcję. Przyciągające promocje znajdziemy zarówno przy popularnych sieciówkach, jak również w wielu sklepach internetowych. Niektóre…...

Czytać..