Zapytaliśmy najtęższe umysły na Ziemi, po jaki sposób zmienią się nasze finanse (cz. 1)

  • Dom
  • Finanse
  • Zapytaliśmy najtęższe umysły na Ziemi, po jaki sposób zmienią się nasze finanse (cz. 1)
Debra Walton, David Reilly informują, jak zmienią się finanse

To oczywiste, że inżynieria w bardzo szybkim rytmie zmienia usługi finansowe. Business Insider skontaktował się z najtęższymi umysłami technologii finansowej, w tym wiceprezesami ds. technologii w światowych gigantach, wiceprezesami ds. innowacji, założycielami startupów, zadając im jedno pytanie.

Co, ich zdaniem, jest tą jedną, najważniejszą rzeczą, która w najbliższej dekadzie zmieni finanse?

Odpowiedzi były bardzo różne, ale można było odróżnić kilka wspólnych motywów. Następuje zmiana dotychczasowych modeli, technika automatyzuje i indywidualizuje znane proces, co w przyszłości oznacza drastyczną zmianę finansowego pejzażu.

Oto co nam powiedzieli:

Debra Walton, odpowiedzialna za produkty i treści w firmie Thomson Reuters

Foto: Thompson Reuters Debra Walton

Jeśli miałabym wybrać jeden najważniejszy faktor, który z czasem może dysponować największy wpływ na rynki finansowe, to byłyby to technologie typu blockchain (np. bitcoin), czyli technologie umożliwiające ludziom nieznającym się nawzajem zaufać wspólnemu zapisowi zdarzeń.

Uczeni wypowiedzieli już mnóstwo, często ekstremalnych refleksji na temat blockchain. Niektóre osoby są przekonani, że to nic ważnego. Inni natomiast przewidują zagładę rynków kapitałowych w ich dotychczasowej formie.

Pracując w szwajcarskim Baar - regionie, który szybko staje się europejską stolicą „krypto waluty”, jestem przekonana, że technologie blockchain odcisną głębokie piętno na świecie biznesu, handlu jak i również Internetu, który zresztą, poczynając od połowy lat 85., i tak zmienił fita w sposób rewolucyjny.

Znaczenie blockchain będzie odczuwane przede wszystkim w sposobie przeprowadzania, rozliczania i finalizowania transakcji.

David Reilly, wiceprezes ds. technologii w Bank of America

Foto: Bank of America David Reilly

Automatyzacja. Co tydzień czytamy o nowej programów dla sztucznej inteligencji, przyswajaniu maszynowym, sieciach neuronów lub robotach – niezależnie od momentu tego, czy chodzi o samochody bez kierowcy, cudownie komputery w roli asystentów, modele prognozowania, roboty budujące (lub drukujące) sprzęt komputerowy, czy też pomagające w inwestowaniu pieniędzy.

Jeśli spojrzeć na to całokształt w kategorii automatyzacji, to zobaczymy, że właśnie kobieta najbardziej zmieni finanse przy ciągu kolejnych dziesięciu czasów.

Zmieni sposób ubezpieczania nieruchomości, pożyczania i inwestowania pieniędzy, dostarczania technologii, notowania raportów oraz robienia tegoż wszystkiego, czym na jak dzień zajmują się osoby pracujące w usługach skarbowych. Wyzwaniem dla nas stanie się to, jak się z tych robotów wyróżnić i jak wciąż dostarczać własnym klientom wartość dodaną.

Sean Park, założyciel i szef Anthemis Group dorównujący za innowacje

Foto: Anthemis Group Sean Kompleks

Nie dzierży jakiejś pojedynczej rzeczy, która w kolejnej dekadzie przekształci dzisiejsze finanse. To raczej przyspieszający splot szeregu trendów technologicznych i kulturowych.

Wszechobecna komputeryzacja i prędki przyrost danych, a także sztuczna inteligencja, w powiązaniu z osiągnięciem pełnoletności za pośrednictwem pokolenie Snapchatu – to wszystko zmieni finanse po sektor wciąż immanentny necie, napędzany algorytmami. Dostarczenie przy tym nowym świecie ceny osobom prywatnym i firmom przyjmie zupełnie nowy układ.

Suresh Kumar, wiceprezes ds. innowacji w BNY Mellon

Foto: BNY Mellon Suresh Kuman

Wciąż wierzę, iż najważniejszą siłą w naszym własnym sektorze następnej dekady będzie wzrost współpracy między firmami świadczącymi różne usługi pieniężne a technologiami.

Wiele pojawiających się technologii na temat wysokim potencjale, jak blockchain, zmieni zasady gry wyłącznie wtedy, kiedy będą zdołały funkcjonować w sieci, jak oznacza wspólną pracę na rzecz tworzenia standardów.

Mike Bodson, prezes DTCC

Foto: DTCC Mike Bodson

Blockchain posiada potencjał zrewolucjonizowania sektora usług finansowych. Chociaż, parafrazując Billa Gatesa, prawdopodobnie przeceniamy znaczenie, jakie blockchain wywrze na sektorze w ciągu kolejnych dwóch lat, zaś nie doceniamy roli tejże technologii w perspektywie dziesięć lat.

Ta technologia zwróciła uwagę sektora propozycji finansowych, ponieważ posiada wyjątkowe cechy, które mogą umożliwić modernizację otoczenia potransakcyjnego po takich obszarach, jak autoryzacja, finalizacja i płatności.

I chociaż skala rozliczeń w obrocie amerykańskimi akcjami sprawia, że wpływ tej technologii będzie niewielki, to istnieją dziedziny, jak transakcje repo, które mogą użyć jej efektywność. Myślę, iż szanse na wywarcie swego piętna gwałtownie rosną, podczas gdy spojrzymy na sposób integracji blockchain z chmurą.

Diwakar Choubey, prezes lidera kredytów online MoneyLion

Foto: MoneyLion Diwakar Choubey

Zwiększy się dostęp do kredytów, głównie dzięki pomocy modeli prognostycznych wykorzystujących dane alternatywne oraz technologie pozwalające na wybudowanie głębszych i szerszych połączeniu z klientami. Dzięki przykład to, co kiedyś było rozmową przy stoliku między klientem, a doradcą finansowym, może zmienić się połączenie za pomocą mobilnej aplikacji, możliwy 24 godziny w dobę, siedem dni przy tygodniu.

Również jak i również regulatorzy poczują się dobrze z tymi zaciągającymi kredyty w czasie rzeczywistym, gdyż zredukuje to ceny, które wcześniej musieliby ponosić jednostki niekorzystający z usług instytucji bankowych. Aplikacje także zredukują koszty obsługi kredytów nieregularnych po stronie pożyczkodawców.

Jeff Glueck, prezes Foursquare

Foto: Foursquare Jeff Glueck

Na sektor finansowy już posiada wpływ postęp w technik mobilnej, zwłaszcza tej pozwalającej na zastosowanie bardziej dokładnych funkcji geolokacyjnych. Jestem przekonany, że czeka nas w tym miejscu jeszcze sporo przełomowych wynalazków, ponieważ inwestorzy, analitycy finansowi oraz fundusze hedgingowe rozpoczynają zdawać sobie sprawę z zalety tego rodzaju danych i lepszego zrozumienia zachowań konsumenckich, które się z danymi danymi wiążą.

Ponad 90 proc. wydatków konsumenckich wciąż ma miejsce przy realu, a nie w sieci, a technologia mobilna pozwala nam zobaczyć, co i gdzie się historia, na przykład czy zanim rozpoczęciem roku szkolnego całość kupują w jednym oddziale, czy jest to trwająca kilka tygodni podróż na różnych miejscach? Jak nierzadko jadają na mieście jak i również jakiego rodzaju restauracjach? Technologia lokalizacyjna w smartfonach pozwala firmom technologicznym, w wariantu Foursquare, na zrozumienie tych trendów oraz zbieranie wymiennych zestawów danych, które mają możliwość coś powiedzieć o bieżących i przewidywanych wynikach przedsiębiorstwa.

Jenny Fielding, dyrektor zarządzająca w Techstars Accelerator

Foto: Techstars Accelerator Jenny Fielding

Sztuczna inteligencja i nauczanie maszynowe, w połączeniu spośród platformami do wymiany wiadomości, jak Slack, pozwalają firmom, w niniejszym usługom finansowym, dzięki nowy sposób interakcji z klientami.

Obecnie inżynieria umożliwia podstawową automatyzację, faktycznie więc dokonywanie płatności, szukanie stanu konta i usługi dla klientów mogą odbywać się w trakcie rzeczywistym, oczywiście za pośrednictwem takich platform. Jednak wraz z dojrzewaniem podstawowych technologii, algorytmy kształcenia zminimalizują potrzebę ludzkiej interakcji.

Znaczenie dla biznesów będzie ogromne. Obecny szał na punkcie robotów przeciera szlak wiodący w witrynę w przyszłości, całkowicie wirtualnej!

Drugą część newsu można znaleźć tutaj.

Tagi: finanse osobiste giełda Komentując korzystasz z przybory Facebooka. Publikowane komentarze istnieją prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Statut i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod spodem adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na wciąż gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może ustrzec się kary. Wystarczy czynny żal

AUTOPROMOCJI Wystarczy bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker ryzykuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Stwórca Altus TFI usłyszał oryginalne zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Rozchodzi o aferę GetBack

Notowanie

dane pobrane z PESEL. Oświadczenie Krajowej Rady Komorniczej

Dane pobrane z PESEL. Oświadczenie Krajowej Rady Komorniczej

Krajowa Rada Komornicza wyraża zaniepokojenie zaistniałą sytuacją i podejrzeniem udziału w możliwym procederze komorników sądowych - podała Monika Janus, rzecznik prasowy KRK. Chodzi o śledztwo kontrolowane przez Prokuraturę Okręgową w stolicy polski w…...

Czytać..
czym jest CSR?

Czym jest CSR?

Społeczna Zobowiązanie Biznesu to koncepcja, podług której przedsiębiorstwa są jednostkami społecznymi uwzględniającymi w swej strategii coś więcej niż interesy udziałowców, ale i całego społeczeństwa. Dla większości firm CSR jest tylko dodatkiem ocieplającym…...

Czytać..
czy odcinkowy pomiar prędkości operuje w nocy?  Moto

Czy odcinkowy pomiar prędkości operuje w nocy? Moto

Gdy w ciągu nocy dostaniemy fleszem według oczach od fotoradaru to raczej nie mamy zastrzeżeń, że właśnie zostaliśmy namierzeni za przekroczenie prędkości jak i również wkrótce możemy spodziewać się mandatu. Inaczej jest…...

Czytać..
cztery konsorcja chcą zbudować tunel między wyspami Uznam jak i również Wolin

Cztery konsorcja chcą zbudować tunel między wyspami Uznam jak i również Wolin

Cztery konsorcja spośród Chin, Polski i Włoch złożyły swoje oferty w przetargu na projekt jak i również budowę tunelu łączącego wysepki Uznam i Wolin przy Świnoujściu. Najniższa zaoferowana suma to blisko…...

Czytać..
czerwińska: słabszy złoty to dobra wiadomość dla eksporterów

Czerwińska: słabszy złoty to dobra wiadomość dla eksporterów

300 plus w oryginalnej odsłonie. "Większa pewność w odniesieniu do jego ciągłego funkcjonowania" Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja Cztery śmigłowce za przeszło 1, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco…...

Czytać..
cypr wprowadza dwie strefy czasowe

Cypr wprowadza dwie strefy czasowe

Cypr po raz pierwszy w swojej historii podzieli kraj w dwie strefy czasowe. Pod koniec października Grecy cypryjscy przejdą na czas zimowy, a Turcy cypryjscy zostaną tuż przy czasie letnim.…...

Czytać..