Jak korzystać z kredytu PayPal podczas zakupów online

Jak korzystać z kredytu PayPal podczas zakupów online
Category: Będziesz Musiał
16.10.2020

To coś w rodzaju skrzyżowania pożyczki ratalnej z kartą kredytową, Kredyt PayPal to wirtualna linia kredytowa przedłużona przez PayPal

Gpointstudio / Getty Images

streszczenie

Kredyt PayPal to wygodny sposób dokonywania zakupów online w dowolnym miejscu, w którym akceptowane są płatności PayPal. Dzięki specjalnym opcjom finansowym i okresom bezodsetkowym u niektórych dostawców może pomóc w sfinansowaniu kolejnego dużego zakupu.

Treść tej strony jest aktualna na dzień publikacji; Jednak niektóre z naszych ofert partnerskich mogły wygasnąć. Zapoznaj się z naszą listą najlepszych kart kredytowych lub skorzystaj z naszego narzędzia CardMatch , aby znaleźć karty dopasowane do Twoich potrzeb.

Kiedy większość ludzi myśli o systemie PayPal, nie myśli o kredycie. Ale firma to nie tylko platforma do wysyłania ludziom pieniędzy i robienia zakupów online. Część serwisu płatniczego oferuje również karty kredytowe i linie kredytowe.

Karty kredytowe PayPal działają jak każda inna karta. Ale firma oferuje również kredyt PayPal, który działa nieco inaczej. Oto jak to działa.

13-etapowy przewodnik po kredytach PayPal

 1. Co to jest kredyt PayPal i jak działa?
 2. Gdzie ubiegasz się o kredyt PayPal?
 3. Jakie są koszty i opłaty związane z kredytem PayPal?
 4. Czy istnieje limit pieniędzy, które możesz wydać za pomocą kredytu PayPal?
 5. Jeśli masz wiele zakupów, w jaki sposób Kredyt PayPal decyduje o przydzieleniu płatności?
 6. Czy kredyt PayPal zapewnia kupującym jakąkolwiek ochronę w przypadku zagubionych, uszkodzonych lub niedostarczonych towarów?
 7. Czy kredyt PayPal jest chroniony przed utratą, oszustwem i kradzieżą?
 8. Jakie funkcje bezpieczeństwa oferuje kredyt PayPal?
 9. Gdzie można skorzystać z kredytu PayPal?
 10. Czy możesz wykonać przelew salda za pomocą kredytu PayPal?
 11. Czy transakcje kredytowe PayPal są publiczne?
 12. Czy kredyt PayPal pomaga w budowaniu kredytu?
 13. Czy potrzebujesz dodatkowego zabezpieczenia na swoim urządzeniu?

Co to jest kredyt PayPal i jak działa?

Kredyt PayPal to niezabezpieczona linia kredytowa, o którą się ubiegasz i której możesz używać online wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności PayPal. Twoja linia kredytowa jest połączona z kontem PayPal. Możesz ustawić ją jako domyślną metodę płatności, tak jak kartę debetową lub kredytową.

W przeciwieństwie do kart kredytowych PayPal, Kredyt PayPal nie oferuje nagród. Ale oferuje specjalne oferty płatności, takie jak dłuższe bezodsetkowe terminy.

Niezbędne lektury, dostarczane co tydzień

Zasubskrybuj, aby co tydzień otrzymywać najważniejsze wiadomości tygodnia w swojej skrzynce odbiorczej.

Twoja podróż z kartą kredytową oficjalnie trwa.

Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

Jeśli nie spłacisz jej w wymaganym terminie, za cały okres spłaty będziesz musiał zapłacić odsetki. Dlatego mądrze może być sporządzenie planu spłaty, który pozostawi przynajmniej miesiąc do stracenia, mówi Bruce McClary, wiceprezes ds. Komunikacji w National Foundation for Credit Counseling.

W przypadku zakupów o wartości 30 USD lub więcej niektórzy sprzedawcy umożliwiają podzielenie tego na trzy miesięczne płatności bez odsetek. Dzięki tej funkcji nie ma również zainteresowania wstecznego, mówi Schmidt.

Za pomocą kredytu PayPal można wysyłać pieniądze znajomym i rodzinie, ale nie jest to tanie. Tak jak w przypadku karty debetowej lub kredytowej, będziesz mieć jednorazową opłatę za przelew w wysokości 2,9% całkowitej wysłanej kwoty plus 30-centową stałą opłatę. Od tej płatności zaczniesz również od razu naliczać odsetki, ponieważ PayPal traktuje ją jak zaliczkę gotówkową.

Gdzie ubiegasz się o kredyt PayPal?

Możesz złożyć wniosek online za pośrednictwem witryny PayPal lub sklepów internetowych, które akceptują PayPal. Jeśli wybierzesz PayPal jako metodę płatności, będziesz mieć możliwość ubiegania się o kredyt PayPal. Po złożeniu wniosku firma sprawdzi Twoją historię kredytową i wielu klientów otrzyma „odpowiedź w mniej niż minutę” – mówi Schmidt.

Obecni „klienci mogą poprosić o podwyższenie linii kredytowej za pośrednictwem aplikacji PayPal, strony internetowej lub dzwoniąc do działu obsługi klienta” – twierdzi Julia Bass, rzeczniczka kredytu PayPal.

Jakie są koszty i opłaty związane z kredytem PayPal?

Według Toma Huntera, rzecznika PayPal, od marca 2020 roku zmienna APR wynosi 25,49%. To typowa roczna stopa oprocentowania dla kogoś, kto dopiero zaczyna kredytować, mówi McClary. Obecnie średnia RRSO karty dla konsumentów ze złym kredytem wynosi 24,43%, podczas gdy średnia RRSO karty nagród wynosi 16,03%. Jeśli masz ugruntowaną historię i wynik powyżej 650 – a zwłaszcza jeśli Twój wynik mieści się w 700 lub więcej – prawdopodobnie złapiesz niższe stawki i lepsze korzyści gdzie indziej, dodaje McClary.

Kredyt PayPal pobiera opłaty za opóźnienie w wysokości 28 lub 39 USD, w zależności od historii płatności – o ile ta opłata za zwłokę nie przekracza zadłużenia. Jeśli kwota zadłużenia nie przekracza 28 USD, opłata za opóźnienie nie przekroczy 5 USD.

Jeśli masz ugruntowaną historię i wynik powyżej 650 – a zwłaszcza jeśli Twój wynik mieści się w 700 lub więcej – prawdopodobnie złapiesz niższe stawki i lepsze korzyści gdzie indziej.

Czy istnieje limit pieniędzy, które możesz wydać za pomocą kredytu PayPal?

Podobnie jak w przypadku innych linii kredytowych, kwota, do której możesz się kwalifikować, zależy od Twojego indywidualnego kredytu i okoliczności. Linie kredytowe mogą wynosić od 250 do 20000 dolarów, mówi Schmidt.

Jeśli masz wiele zakupów, w jaki sposób Kredyt PayPal decyduje o przydzieleniu płatności?

Przy tak wielu różnych rodzajach zakupów, których można dokonywać za pomocą kredytu PayPal – każdy z różnymi obliczeniami odsetek i okien płatności – jego metoda obliczania kolejności zakupów (i opłat) może być nieco skomplikowana.

Zwykle minimalna należna kwota będzie najpierw pokrywać planowane płatności za zakupy Easy Payment, a następnie odsetki. Każda kwota powyżej minimalnej należnej kwoty spowoduje spłatę salda o najwyższej stopie procentowej. Jeśli masz zakup z odroczonym okresem oprocentowania, który wkrótce wygaśnie, płatność może zostać przypisana do tego salda po wszelkich zaplanowanych zakupach Łatwa płatność, zgodnie z warunkami kredytu PayPal.

Jeśli chcesz zachować prostotę, możesz zdecydować się na użycie go do jednego zakupu na raz, mówi McClary.

Jeśli chcesz zachować prostotę, możesz zdecydować się na użycie kredytu PayPal do jednego zakupu naraz.

Czy kredyt PayPal zapewnia kupującym jakąkolwiek ochronę w przypadku zagubionych, uszkodzonych lub niedostarczonych towarów?

„PayPal zapewnia ochronę zakupów obejmującą wszystkie kwalifikujące się zakupy” – mówi Bass. Ma to zastosowanie, gdy użytkownicy są obciążani opłatą za coś, czego nie kupili, jeśli zamówienie nigdy nie dotrze lub jeśli zamówienie dotrze, ale różni się znacznie od opisanego.

Według Bassa, aby złożyć reklamację, klienci muszą zgłosić problem w ciągu 60 dni i mieć konto w dobrej kondycji.

Aby to zrobić, możesz zadzwonić lub przesłać formularz za pośrednictwem witryny. Na tym etapie PayPal „zbada problem z transakcją i zwróci pełny koszt kwalifikujących się zakupów oraz oryginalną wysyłkę” – mówi.

Jeśli początkowy zakup wynikał z błędu użytkownika – na przykład zapłacenia niewłaściwej osobie za niewłaściwą kwotę – jedynym rozwiązaniem jest poproszenie odbiorcy o zwrot pieniędzy.

Klienci mogą również złożyć spór za pośrednictwem banku PayPal Credit, Synchrony Bank.

„Jeśli złożysz spór za pośrednictwem Synchrony Bank, który zostanie następnie zatwierdzony, transakcja nie będzie już objęta ochroną zakupów PayPal” – mówi Bass.

Ale jeśli początkowy zakup wynikał z błędu użytkownika – na przykład zapłacenia niewłaściwej osobie lub wpisania złej kwoty – według witryny jedynym rozwiązaniem jest poproszenie odbiorcy o zwrot pieniędzy.

Czy kredyt PayPal jest chroniony przed utratą, oszustwem i kradzieżą?

Jeśli ktoś użyje konta bez Twojej zgody, według strony firmy nie będziesz odpowiadać za opłaty, o ile zgłosisz kradzież w ciągu 60 dni.

„Nie będziemy pociągać klientów do odpowiedzialności za jakiekolwiek przejęcie konta” – mówi Schmidt.

Kredyt PayPal pociągnie Cię jednak do odpowiedzialności za zmiany dokonane przez osobę, której kiedyś zezwoliłeś na korzystanie z konta.

Jakie funkcje bezpieczeństwa oferuje kredyt PayPal?

PayPal wysyła użytkownikom wiadomość e-mail za każdym razem, gdy zostanie wykorzystana linia kredytowa, zawierającą sumę zakupów i sprzedawcę, tak jak ma to miejsce w przypadku innych metod płatności.

Chcesz zwracać uwagę na te e-maile, mówi Eva Velasquez, prezes i dyrektor generalna Identity Theft Resource Center. Jeśli otrzymasz taki za zakup, którego nie zrobiłeś, natychmiast powiadom firmę – bez względu na to, jak mała transakcja, nalega.

Przestępcy mogą dokonywać drobnych fałszywych zakupów, aby sprawdzić, czy konto jest aktywne. Ale te małe opłaty mogą również służyć jako system wczesnego ostrzegania dla konsumentów – o ile widzisz powiadomienia, zauważa Velasquez.

Gdzie można skorzystać z kredytu PayPal?

Z Kredytu PayPal można korzystać tylko w przypadku sprzedawców, którzy akceptują PayPal. Ale według Schmidta być może w przyszłości będzie można go używać w sklepie.

Czy możesz wykonać przelew salda za pomocą kredytu PayPal?

Nie możesz przenieść salda z innej karty na swoje konto PayPal Credit.

„Kredyt PayPal nie ma funkcji transferu salda” – mówi Bass.

Stwierdziła również, że klienci nie mogą przenieść salda kredytu PayPal na inną kartę. Klienci muszą zapłacić saldo za pośrednictwem systemu PayPal lub konta bankowego.

Czy transakcje kredytowe PayPal są publiczne?


Nie. Firma udostępnia dane o Tobie swoim podmiotom stowarzyszonym i partnerom, ale nigdy w celach marketingowych – mówi Hunter.

Czy kredyt PayPal pomaga w budowaniu kredytu?


W 2019 roku PayPal Credit zaczął raportować do biur kredytowych: Equifax, Experian i TransUnion. Jeśli więc masz cienki profil kredytowy, może to pomóc w budowaniu kredytu – pod warunkiem, że płacisz rachunki na czas i utrzymujesz niskie wykorzystanie.

Czy potrzebujesz dodatkowego zabezpieczenia na swoim urządzeniu?

Korzystając z kredytu PayPal – lub jakiejkolwiek innej metody płatności online – warto zadbać o aktualność programów bezpieczeństwa i powstrzymać się od korzystania z publicznych sieci lub komputerów.

 • Włącz kod PIN, odcisk palca lub rozpoznawanie twarzy, jeśli oferuje je urządzenie, mówi Velasquez. W ten sposób, jeśli ktoś odejdzie z Twoim urządzeniem, nie będzie miał natychmiastowego dostępu do Twoich kont finansowych.
 • Włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe, mówi John Breyault, wiceprezes ds. Porządku publicznego, telekomunikacji i oszustw w National Consumers League. W ten sposób potencjalni oszuści będą musieli zrobić coś więcej niż tylko uzyskać adres e-mail i odgadnąć hasło.
 • Nie udostępniaj kont. Jeśli to zrobisz, pożyczkodawcy i instytucje finansowe mogą pociągnąć Cię do odpowiedzialności za obciążenia innej osoby – nawet te, których nie autoryzowałeś.
 • Używaj „unikalnych i silnych” haseł do każdego konta finansowego lub zakupowego – mówi Velasquez. „I nie zapisuj hasła” na swoim urządzeniu, dodaje.
 • Wyloguj się ze swojego konta po każdej transakcji. Wyczyść historię i pliki cookie dla dodatkowego bezpieczeństwa.

Treść redakcyjna tej strony opiera się wyłącznie na obiektywnej ocenie naszych autorów i nie jest napędzana przez dolary reklamowe. Nie został dostarczony ani nie został zlecony przez wydawców kart kredytowych. Możemy jednak otrzymać rekompensatę za kliknięcie linków do produktów naszych partnerów.

Dana Dratch jest autorką finansów osobistych i stylu życia, która lubi rozmawiać o pieniądzach i kredytach. Pisze również tajemnice Czerwonego Śledzia (z Kensington Books), w których motywem przewodnim często są pieniądze. Skontaktuj się z nią pod adresem: @ReadAboutMoney.

Co dalej?

Strategie finansowe dla osób samozatrudnionych

Ustawa CARES rozszerza niektóre zasiłki dla bezrobotnych na osoby samozatrudnione – plus podatek odroczony, pożyczki studenckie i spłaty kredytu hipotecznego.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy