Jak samodzielnie zacząć inwestować

Jak samodzielnie zacząć inwestować
Category: Zwłaszcza Jeśli
16.10.2020

W przeciwieństwie do większości ludzi zawsze chciałem inwestować. Dlatego byłem tak podekscytowany pod koniec lata przed moim drugim rokiem na studiach. Po pracy na kilku etatach udało mi się zaoszczędzić około 1000 dolarów, aby zainwestować we własny portfel.

Zamiast rozmawiać z jednym z doradców ds. Finansów osobistych w kampusie lub przeprowadzać własne badania, słuchałem taty. Poradził mi, abym zainwestował wszystko w jedną konkretną firmę, co do której był pewien, że odniesie sukces.

Dziesięć lat później wypłaciłem środki z mojego konta. Nie zarobiłem żadnych pieniędzy.

Nadal żałuję swojej decyzji do dziś. Gdybym poszukał trochę informacji, to 1000 dolarów mogłoby być fundamentem, na którym zbudowałem moje konto emerytalne. Zamiast tego służy tylko jako przypomnienie, aby szukać porady inwestycyjnej poza rodziną.

Smutne jest to, że założenie portfolio to nie fizyka jądrowa. Tak się spieszyłem, by poczuć się jak inwestor, nie przywiązywałem wystarczającej wagi do tego, w co tak naprawdę inwestowałem. Gdybym mógł to wszystko powtórzyć, oto co chciałbym wiedzieć.

Zrozumienie inwestowania

Nie potrzebujesz dyplomu z finansów lub biznesu, aby skutecznie inwestować. Wszystko, czego potrzebujesz, to cierpliwość, trochę dodatkowych pieniędzy i podstawowa wiedza na temat tego, gdzie je umieścić.

Wiele osób unika inwestowania, ponieważ wydaje się to przytłaczające i skomplikowane, zwłaszcza jeśli boją się utraty pieniędzy – i to prawda, że ​​inwestowanie wiąże się z nieodłącznym ryzykiem. Ale to ryzyko jest niezbędne do zbudowania silnego portfela.

Kiedy wpłacasz pieniądze na konto oszczędnościowe banku, są one ubezpieczone przez rząd federalny. Nie możesz nic stracić, ponieważ środki są gwarantowane, ale nie będziesz też w stanie zarabiać więcej niż 1-2% odsetek rocznie. Kiedy inwestujesz pieniądze na giełdzie, możesz spodziewać się średnio 5-8% rocznych zarobków, w zależności od Twojej tolerancji na ryzyko i kombinacji alokacji aktywów w portfelu. Mając potencjał uzyskania większej stopy zwrotu w czasie, ta rozbieżność może oznaczać różnicę między skromną sumą a milionem dolarów.

Oczywiście nie ma żadnych gwarancji, ale większe ryzyko daje możliwość uzyskania większego zwrotu. Wykorzystując zasady inwestowania, takie jak dywersyfikacja i równoważenie, minimalizuje to ogólne ryzyko każdego portfela.

Jak samodzielnie inwestować

Najpierw zdecyduj o swoim ogólnym celu inwestycyjnym i skorzystaj z tego kalkulatora przyszłej inwestycji, aby zorientować się, ile czasu zajmie osiągnięcie twoich celów. Czy chcesz oszczędzać na emeryturę, czy może zaliczkę na dom? Może Twoje cele są bardziej bezpośrednie, jak wycieczka po ukończeniu szkoły.

Możesz inwestować krótko lub długoterminowo, a wybór ten wpłynie na to, jaki rodzaj rachunku inwestycyjnego należy otworzyć i jakie papiery wartościowe kupić. Zwykle rozsądnie jest inwestować swoje pieniądze tylko w cele długoterminowe, tj. Na co najmniej 5 lat.

Istnieją trzy główne typy zabezpieczeń: akcje, fundusze ETF (Exchange Traded Funds) i fundusze inwestycyjne. Akcja to udział jednej firmy, takiej jak Nike czy Apple, podczas gdy ETF i fundusze inwestycyjne mogą reprezentować tysiące firm z tylko jednym udziałem.

Istnieją dwa podstawowe typy kont, rachunki maklerskie i konta emerytalne. Konto maklerskie umożliwia dostęp do pieniędzy w dowolnym momencie, podczas gdy konta emerytalne pozwalają na wypłatę tylko po ukończeniu 59 i 1/2 roku życia bez żadnych kar.

Obrót akcjami poszczególnych firm może wydawać się zabawny, ale często trudno jest zbudować stałe, dodatnie zwroty. Nawet eksperci źle wybierają akcje, które mogą pokonać średnią. Jeśli nadal chcesz handlować akcjami, zrozum, że bardziej prawdopodobne jest, że stracisz pieniądze i nie zobaczysz zwrotów, które musisz przejść na emeryturę.

Rachunek maklerski nie ma żadnych zasad dotyczących tego, kiedy można wypłacić środki. Jeśli zainwestujesz 100 $ na koncie maklerskim i będziesz musiał je wypłacić w przyszłym miesiącu, możesz to zrobić. Być może będziesz musiał zapłacić podatek od wszelkich zarobków, ale nie będzie dodatkowej opłaty za wypłatę.

Inwestowanie długoterminowe

Konto emerytalne, takie jak indywidualne konto emerytalne (IRA), może być dobrą opcją, jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę. Konta te mają specjalne korzyści podatkowe, dzięki którym można nagradzać oszczędności przez długi czas.

Kiedy wpłacisz pieniądze do IRA, nie możesz ich wyjąć, dopóki nie osiągniesz wieku 59 1/2. Jest kilka wyjątków, ale generalnie zapłacisz 10% opłaty i podatku dochodowego od wszelkich wypłat przed ukończeniem 59 1/2 roku życia.

Możesz otworzyć konto IRA lub konto maklerskie w firmie takiej jak Vanguard, Charles Schwab lub Fidelity. Charles Schwab i Fidelity. Pamiętaj, że chociaż te instytucje finansowe mogą nie mieć minimum na rozpoczęcie, może istnieć minimum, aby faktycznie rozpocząć inwestycję na koncie, taką jak 1000 USD.

Jeśli inwestujesz długoterminowo, dobrym miejscem na rozpoczęcie jest fundusz ETF lub fundusz inwestycyjny zgodny z indeksem S&P 500. To właśnie poleca wielu ekspertów, w tym znany inwestor Warren Buffett. Vanguard, Charles Schwab i Fidelity mają własne fundusze indeksu S&P 500 dostępne po otwarciu u nich rachunku maklerskiego lub konta emerytalnego.

Według danych historycznych średni roczny zwrot od momentu powstania w latach 1926-2018 wynosi około 10%. Średni roczny zwrot od przyjęcia 500 akcji do indeksu w latach 1957-2018 wynosi około 8% (7,96%). Jednak wzrost ten nie jest całkowicie liniowy. W niektórych latach może spaść dwucyfrowo. W innych latach może wzrosnąć o 30%. Jeśli pozostaniesz przy tym funduszu i nie wycofasz się, gdy rynek spadnie, prawdopodobnie z czasem zobaczysz dobre wyniki.

Skorzystaj z doradcy Robo

Doradca robo to platforma internetowa, która dostarcza sugestie finansowe i inwestycyjne w oparciu o sprawdzony algorytm. Jest to podejście bezobsługowe, popularne wśród inwestorów, którzy nie chcą spędzać dużo czasu na zarządzaniu swoim portfelem.

Gdy zarejestrujesz się w celu uzyskania doradcy robo, zostaniesz poproszony o szereg pytań, które pomogą określić najlepszy kurs inwestycyjny w Twojej konkretnej sytuacji. Zwykle obejmuje to Twój wiek, kiedy masz nadzieję przejść na emeryturę i aktualny poziom dochodów. Doradca robo wybierze wówczas inwestycje do Twojego portfela i zasugeruje miesięczną kwotę wkładu.

W miarę upływu lat doradca robo automatycznie zrównoważy Twoje portfolio. Oznacza to wybieranie bardziej konserwatywnych inwestycji w miarę zbliżania się do wieku emerytalnego, dzięki czemu Twoje gniazdo jest najbezpieczniejsze, gdy tego potrzebujesz.

Doradcy Robo mogą obniżyć opłaty, ponieważ wybierają szanowane, niedrogie fundusze. Jedyne, co zmienia się dla każdej osoby, to dokładna alokacja każdego funduszu. Oferują zarówno konta emerytalne, jak i maklerskie.

Renomowani doradcy robotów to Betterment, Wealthfront i Personal Capital. Niektórzy doradcy robo nie mają minimalnych wymagań, więc możesz od razu zacząć inwestować.

Możesz ustawić automatyczne przelewy do doradcy robo co miesiąc lub przelać środki sporadycznie. Jeśli masz stały koncert, dowiedz się, na co Cię stać, i skonfiguruj płatności automatyczne. Jeśli pracujesz sporadycznie lub jesteś bezrobotny, możesz przelać dodatkowe pieniądze pod koniec miesiąca.

Czy masz jakieś wskazówki dotyczące inwestowania dla początkujących? Dajcie nam znać w komentarzach!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy