Kalkulator spłaty kredytu hipotecznego

Kalkulator spłaty kredytu hipotecznego
Category: Kartę Kredytową
16.10.2020

Czy możesz wcześniej spłacić swój kredyt hipoteczny?

Ten kalkulator spłaty kredytu hipotecznego oblicza dodatkową płatność niezbędną do. Pokaż instrukcje

Uwaga: Powinieneś wpisać tylko część główną i odsetkową swojej regularnej miesięcznej płatności. Nie uwzględniaj rachunków powierniczych z tytułu podatków i ubezpieczeń.

Możesz również porównać 4 strategie spłaty – miesięczną, dwutygodniową, dodatkową płatność i dwutygodniową z dodatkową opłatą za pomocą tego kalkulatora hipotecznego – a ponadto zawiera on również harmonogramy spłat.

Innymi słowy, użyj tego kalkulatora do zdefiniowania okresu i kwoty płatności, a drugiego kalkulatora do zdefiniowania optymalnej strategii wczesnej spłaty.

Kiedy już ustalisz strategię spłaty kredytu hipotecznego, dowiedz się, jak jeszcze bardziej przyspieszyć swoje bogactwo dzięki temu bezpłatnemu 5-ciu kursowi wideo: „5 początkujących błędów w planowaniu finansowym, które kosztują cię dużo czasu (i co robić zamiast tego!)”

Następne kroki

Ile należy zapłacić, aby wcześniej spłacić kredyt hipoteczny?

Marzysz o wcześniejszej spłacie kredytu hipotecznego.

Tęsknisz za dniem, w którym będziesz wolny od długów.

Ale jak to robisz?

Ile musisz płacić co miesiąc, aby nie spłacić zadłużenia w określonym terminie?

A co by było, gdybyś chciał spłacić kredyt hipoteczny w 15 zamiast 30 lat? Ile byś zaoszczędził?

Dobrą wiadomością jest to, że ten kalkulator spłaty kredytu hipotecznego ułatwia obliczenie wymaganej dodatkowej płatności.

Ty wybierasz, jak szybko chcesz spłacić kredyt hipoteczny, a kalkulator podpowie Ci wymaganą dodatkową miesięczną płatność, aby to zrobić. Powie Ci również, ile zaoszczędzisz odsetek!

Jednak zanim zaczniesz dokonywać dodatkowych płatności, musisz wziąć pod uwagę kilka czynników. . . .

Czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wcześniejszej spłacie kredytu hipotecznego

Życie bez zadłużenia jest ekscytującym celem, ale spłata kredytu hipotecznego musi być wykonana dobrze. Oto kilka ważnych uwag:

  • Czy poniesiesz kary za przepłacenie kredytu hipotecznego? Niektórzy pożyczkodawcy hipoteczni nakładają kary za przedpłatę lub inne warunki pożyczki, których celem jest zapobieżenie spłacie z góry. Pamiętaj, aby skontaktować się z pożyczkodawcą i przeczytać drobny druk w umowie kredytu hipotecznego, aby ustalić, czy dotyczy to Ciebie.
  • Czy masz kartę kredytową lub inne długi? Wiele innych rodzajów zadłużenia, na przykład zadłużenie z tytułu kart kredytowych, ma wyższe stopy procentowe. Zwykle korzystniej jest spłacić zadłużenie konsumenckie przed spłatą kredytu hipotecznego.
  • Czy odłożyłeś wystarczający fundusz awaryjny? Ogólnie dobrym pomysłem jest odłożenie pieniędzy na fundusz awaryjny, aby pokryć wydatki, które nie są uwzględnione w Twoim budżecie lub aby chronić się przed deszczowym dniem. Najpierw zbuduj solidne podstawy finansowe!
  • Czy twój dług cię dręczy? Niektórzy ludzie czują, że dług rządzi ich życiem. Jeśli zadłużenie Cię stresuje, skorzystaj z Kalkulatora spłaty kredytu hipotecznego, aby obliczyć, ile dodatkowych pieniędzy musisz co miesiąc przeznaczyć na kredyt hipoteczny, aby szybciej wyjść z zadłużenia.

Kiedy już ustalisz, że jesteś gotowy spłacić kredyt hipoteczny, czas zacząć czerpać korzyści!

Korzyści z wcześniejszej spłaty kredytu hipotecznego

Posiadanie domu bez kredytu hipotecznego jest wyzwalające finansowo. Oto kilka kluczowych korzyści:

  • Oszczędzasz pieniądze. Spłacając kredyt hipoteczny eliminujesz koszty odsetek. Obniża to Twoje miesięczne wydatki i zmniejsza całkowity koszt posiadania domu.
  • Żadne odsetki nie są lepsze niż odliczenie od podatku hipotecznego. Jeśli zatrzymasz kredyt hipoteczny, aby otrzymać ulgę podatkową, płacisz bankowi 1 dolara, aby otrzymać odliczenie od podatku w wysokości 0,25 USD (zakładając 25% przedział podatkowy). Wciąż nie masz 0,75 $. Jeśli spłacasz kredyt hipoteczny, płacisz 0,25 dolara podatku i masz 0,75 dolara w kieszeni.
  • Zyskasz elastyczność wykorzystania spłaty kredytu hipotecznego do zainwestowania w emeryturę lub zaoszczędzenia na inne cele finansowe. Wyobrażać sobie! Nie tylko unikniesz płacenia odsetek od kredytu hipotecznego, ale będziesz zarabiać na kontach o wyższych dochodach!

Pułapki wczesnej spłaty kredytu hipotecznego

Wielu właścicieli domów uważa, że ​​powinni wcześniej spłacić kredyt hipoteczny, aby wyjść z zadłużenia, ale czy zawsze ma to sens?

Nie chcesz spłacać kredytu hipotecznego i masz mało gotówki. W razie potrzeby dużo łatwiej jest wypłacić gotówkę z rachunku rozliczeniowego niż refinansować, wyciągając ją z kredytu mieszkaniowego.

Zadaj sobie pytanie, czy będziesz potrzebować płynnej gotówki w najbliższej przyszłości. Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, lepiej odłożyć dodatkowe pieniądze na oszczędności – a nie na kredyt hipoteczny.

Zawsze miej mały bufor oszczędności, który pomoże Ci pokryć natychmiastowe wydatki.

Końcowe przemyślenia

Przed przystąpieniem do programu wcześniejszej spłaty kredytu hipotecznego należy rozważyć wiele konkurencyjnych celów finansowych.

Od spłaty wysoko oprocentowanych kart kredytowych, przez rozpoczęcie składek na emeryturę, po zawarcie ważnych polis ubezpieczeniowych, istnieje wiele celów finansowych, które prawdopodobnie powinny mieć pierwszeństwo przed spłatą kredytu hipotecznego wcześniej. Najpierw musisz zbudować solidne podstawy finansowe.

Jeśli jednak jesteś gotowy spłacić kredyt hipoteczny wcześniej, ten kalkulator pomoże Ci osiągnąć cel. Spłacaj swój kredyt w ciągu 15, 10, 5 lat lub w jakimkolwiek czasie, który ma sens dla Ciebie i Twojego budżetu!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy