Ropa drożeje. "Rynek wyczekuje teraz na ostateczny wynik spotkania w Wiedniu"

  • Dom
  • Surowce
  • Ropa drożeje. "Rynek wyczekuje teraz na ostateczny wynik spotkania w Wiedniu"
Cena ropy blisko 52 USD za baryłkę, OPEC przygotowany do spotkania  Surowce

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną o ponad jednej proc. i zbliżają się do 52 dolarów za baryłkę. Kraje OPEC będą już przygotowane do spotykania w Wiedniu - przekazują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate po dostawach na lipiec dzięki giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 51, 75 USD. Wcześniej surowiec zdrożał do odwiedzenia 51, 93 USD/b - najwyżej od 19 04.

Zamiast noclegu, możesz wynająć cały państwo. Zobacz zaskakującą ofertę

Brent w dostawach na czerwiec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zwyżkuje 58 centów, to znaczy 1, 1 proc., do 54, 54 USD zbyt baryłkę.

Spotkanie OPEC

Zbliża się ważne dla zbytów paliw posiedzenie OPEC po Wiedniu.

Od zarania stycznia trwa zmniejszanie dostaw ropy na rynki materiałów. Produkcja surowca przez OPEC i kraje niezrzeszone w kartelu, łącznie przez dwudziestu czterech państwa, ma być niższa o ok. 1, 8 mln baryłek ropy dziennie.

Takie ustalenia dotyczą pierwszych sześciu miesięcy 2017 r. Porozumienie o zmniejszeniu dostaw ropy przez kartel może zostać przedłużone jeszcze na dalsze kilka miesięcy. Decyzja w tej kwestii zapadnie na posiedzeniu kartelu w czwartek.

Komitet OPEC i producenci ropy spoza kartelu popierają wydłużenie umowy o mniejszych dostawach ropy na kolejne 9 miesięcy, do końca marca 2018 r. - wypływa z komunikatu przekazanego przez kartel.

- Sektor czeka teraz na podstawowy wynik spotkania w Wiedniu. Bez wątpienia będzie mieć mężczyzna wpływ na notowania ropy - mówi Michael McCarthy, główny strateg rynku w CMC Markets w Sydney.

- Do tejże pory kraje, które podpisały umowę o mniejszych dostawach ropy w I połowie 2017 r., wykazywały dyscyplinę. To był sukces a mianowicie dodaje.

Zapasy

Idą podwyżki opłat. Parkowanie ma możliwość być nawet trzykrotnie bardziej kosztowne

Tymczasem w USA spadły zapasy ropy w ubiegłym tygodniu - o 4, 43 mln baryłek, to znaczy 0, 9 proc., służące do 516, 34 mln baryłek - poinformował amerykański Departament Energii (DoE). Ankietowani przez Bloomberga analitycy spodziewali się spadku zapasów o dwóch, 0 mln baryłek. Wówczas siódmy z rzędu tydzień, w którym doszło w celu zmniejszenia zapasów magazynowych materiału w USA.

DoE podał, że zapasy benzyny spadły w tym czasie o 787 tys. baryłek, czyli o 0, 3 proc., do 239, 88 mln baryłek. Rezerwy paliw destylowanych, w naszym oleju opałowego, spadły na temat 485 tys baryłek, innymi słowy 0, 3 proc. służące do 146, 34 mln baryłek - podał DoE.

Wzrosła za to produkcja ropy - w ubiegłym tygodniu zwiększyła się ona na temat 15. 000 baryłek dziennie - do 9, 32 mln baryłek dziennie - wynika z danych DoE. To już 13. tydzień w ciągu ostatnich 14, gdy produkcja ropy po USA wzrosła.

Podczas poprzedniej sesji ropa w USA staniała o jedenaście centów, czyli 0, 2 proc., do 51, 36 USD/b.

cBOS: rosną oczekiwania dochodowe Polaków

CBOS: rosną oczekiwania dochodowe Polaków

Oczekiwania dochodowe Polaków od 2015 roku znacząco wzrosły, możemy to wyjaśnić poprawą położenia materialnego Polaków, jaka nastąpiła w tym czasie - poinformowało Centrum Badania Refleksji Społecznej (CBOS) w środowym komunikacie.…...

Czytać..
cardioCube - produkt dla pacjentów z niewydolnością serca

CardioCube - produkt dla pacjentów z niewydolnością serca

Pan Kowalski - pacjent z niewydolnością serca jest pod stałą opieką lekarzy. Pomimo swoich problemów odrzucić jest jednak częstym bywalcem szpitala, bo regularnie rozmawia ze swoim Amazon Pogłos (to głośnik i wirtualny…...

Czytać..
będzie nowelizacja przepisów o upadłości konsumenckiej

Będzie nowelizacja przepisów o upadłości konsumenckiej

Podatki, opłaty, banderola. Rząd ma plan w dodatkowe miliardy Polska system gospodarczy pod lupą amerykańskiej agencji. Jest decyzja "Szansa gwoli polskich przedsiębiorców". Premier na temat obietnicy szefa chińskiego rządu "Około 20 miliardów"…...

Czytać..

Bułgarski bank pozbawiony licencji. Szkody idą w miliardy Informacje

Majątek zostanie w rękach was. Decyzja uderzy głównie w emerytów Gigantyczna kara zbyt zerwanie umowy z rosyjską spółką atomową Południe Świata mniej zależne od gazu z Rosji. Ważna inwestycja Bułgaria…...

Czytać..
buisness Center Club zgłasza własne pomysły dla «frankowiczów»

Buisness Center Club zgłasza własne pomysły dla «frankowiczów»

Raty kredytów frankowych mogą wzrosnąć do rekordowego poziomu Coraz mniej kredytów we frankach Przegląd prasy. Frankowiczom trudno wygrać z bankami Przewalutowanie kredytów we frankach. Cymański: po kursie zaciągnięcia to nierealne Pomoc…...

Czytać..
budżet 2016. Prezydent podpisał ustawę

Budżet 2016. Prezydent podpisał ustawę

300 plus w nowej odsłonie. "Większa pewność co do odwiedzenia jego ciągłego funkcjonowania" Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja Cztery śmigłowce za ponad 1, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco…...

Czytać..