Ropa drożeje. "Rynek wyczekuje teraz na ostateczny wynik spotkania w Wiedniu"

  • Dom
  • Surowce
  • Ropa drożeje. "Rynek wyczekuje teraz na ostateczny wynik spotkania w Wiedniu"
Cena ropy blisko 52 USD za baryłkę, OPEC przygotowany do spotkania  Surowce

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną o ponad jednej proc. i zbliżają się do 52 dolarów za baryłkę. Kraje OPEC będą już przygotowane do spotykania w Wiedniu - przekazują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate po dostawach na lipiec dzięki giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 51, 75 USD. Wcześniej surowiec zdrożał do odwiedzenia 51, 93 USD/b - najwyżej od 19 04.

Zamiast noclegu, możesz wynająć cały państwo. Zobacz zaskakującą ofertę

Brent w dostawach na czerwiec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zwyżkuje 58 centów, to znaczy 1, 1 proc., do 54, 54 USD zbyt baryłkę.

Spotkanie OPEC

Zbliża się ważne dla zbytów paliw posiedzenie OPEC po Wiedniu.

Od zarania stycznia trwa zmniejszanie dostaw ropy na rynki materiałów. Produkcja surowca przez OPEC i kraje niezrzeszone w kartelu, łącznie przez dwudziestu czterech państwa, ma być niższa o ok. 1, 8 mln baryłek ropy dziennie.

Takie ustalenia dotyczą pierwszych sześciu miesięcy 2017 r. Porozumienie o zmniejszeniu dostaw ropy przez kartel może zostać przedłużone jeszcze na dalsze kilka miesięcy. Decyzja w tej kwestii zapadnie na posiedzeniu kartelu w czwartek.

Komitet OPEC i producenci ropy spoza kartelu popierają wydłużenie umowy o mniejszych dostawach ropy na kolejne 9 miesięcy, do końca marca 2018 r. - wypływa z komunikatu przekazanego przez kartel.

- Sektor czeka teraz na podstawowy wynik spotkania w Wiedniu. Bez wątpienia będzie mieć mężczyzna wpływ na notowania ropy - mówi Michael McCarthy, główny strateg rynku w CMC Markets w Sydney.

- Do tejże pory kraje, które podpisały umowę o mniejszych dostawach ropy w I połowie 2017 r., wykazywały dyscyplinę. To był sukces a mianowicie dodaje.

Zapasy

Idą podwyżki opłat. Parkowanie ma możliwość być nawet trzykrotnie bardziej kosztowne

Tymczasem w USA spadły zapasy ropy w ubiegłym tygodniu - o 4, 43 mln baryłek, to znaczy 0, 9 proc., służące do 516, 34 mln baryłek - poinformował amerykański Departament Energii (DoE). Ankietowani przez Bloomberga analitycy spodziewali się spadku zapasów o dwóch, 0 mln baryłek. Wówczas siódmy z rzędu tydzień, w którym doszło w celu zmniejszenia zapasów magazynowych materiału w USA.

DoE podał, że zapasy benzyny spadły w tym czasie o 787 tys. baryłek, czyli o 0, 3 proc., do 239, 88 mln baryłek. Rezerwy paliw destylowanych, w naszym oleju opałowego, spadły na temat 485 tys baryłek, innymi słowy 0, 3 proc. służące do 146, 34 mln baryłek - podał DoE.

Wzrosła za to produkcja ropy - w ubiegłym tygodniu zwiększyła się ona na temat 15. 000 baryłek dziennie - do 9, 32 mln baryłek dziennie - wynika z danych DoE. To już 13. tydzień w ciągu ostatnich 14, gdy produkcja ropy po USA wzrosła.

Podczas poprzedniej sesji ropa w USA staniała o jedenaście centów, czyli 0, 2 proc., do 51, 36 USD/b.

biedronka zmaga się z deficytem ludzi do pracy

Biedronka zmaga się z deficytem ludzi do pracy

Portugalski właściciel Biedronki weseli się z coraz lepszych wyników finansowych największej po Polsce sieci dyskontów jak i również planuje kolejne inwestycje. Jednakże w końcu przyznał, hdy firma ma problem z pozyskiwaniem…...

Czytać..

Szukaj

Kategoria

Popularny