Temat: Afera w Volkswagenie

 • Dom
 • Tech
 • Temat: Afera w Volkswagenie
Afera w Volkswagenie. Co w dalszym ciągu z silnikami diesla? Tech

 • Media: Volkswagen może mieć kolejne problemy. Nowe ustalenia w sprawie afery spalinowej
 • Szef Audi aresztowany
 • Były kierownik Volkswagena znaleźć kolejne problemy
 • Zaskakujące wyniki niemieckiego giganta. Mimo afery dieslowej
 • Skandal w Volkswagenie. Inżynier zmuszony na więzienie

Silniki diesla Volkswagena emitowały truciznę której nie czuć i nie widać - powiedział Roman Dębecki z magazyn "Auto Świat". Jego w mniemaniu konstrukcja silników diesla osiągnęła kres. - Norma € 6 jest tak wyśrubowana, że żaden silnik odrzucić może jej spełnić. Chociażby Niemcy musieli uciec się do fałszerstwa - dodał.

Kacper Jeneralski wraz z TVN Turbo przypomniał, że samochód przed dopuszczeniem w celu ruchu musi przejść badanie homologacyjne.

Katarczycy stracili miliardy w kilka dni. Przez Volkswagena

Przekręt VW

- Użyte przez Volkswagena oprogramowanie oszukiwało czujniki stosowane przez organizacje, które to homologuje, a w momencie kiedy samochód jeździł na drodze auto zachowywało się jak należy, ale już nie było tak przyjazne środowisku, jak wychodziło to przy czasie pierwotnych badań, które są potrzebne do owego, aby dopuścić auto do ruchu - tłumaczył w TVN24 Kacper Jeneralski.

Roman Dębecki, zastępca redaktora naczelnego "Auto Świat" wyjaśnił, że oprogramowanie użyte przez VW jest wyłączane w czasie normalnej jazdy po drodze.

- Odmiennie silnik jest dużo słabszy i spala więcej powietrza. A diesle były po Stanach Zjednoczonych reklamowane, jak „Clean Diesel”, czyli czysty diesel, a jednocześnie niezahamowany i ekonomiczny. Reklamowano to tak, że można mieć diesla, który jest solidny, szybki, a jednocześnie ulegający biodegradacji. Tylko prawda jest ta, że są albo dziewicze albo ekonomiczne - powiedział Dębecki.

Kres diesla?

- Oszustwo VW polegało głównie na tymże, że silniki diesla emitują już w trakcie jazdy, nie w miejscu badawczym, o wiele więcej tlenków azotu, zaś te są znacznie trudniejsze do wychwycenia. To trutka, której nie czuć i nie widać. Natomiast cząstki stałe, czyli czarny dym łatwo rozpoznać - gadał Dębecki dodając, że tuż przy okazji afera VW w jaw wyszło także to, że prawdopodobnie konstrukcja silnika diesla osiągnęła już przekonany kres.

- Norma Euro 6, która wiąże mniej więcej od roku kalendarzowego, jest tak wyśrubowana, iż nie może spełnić jej żaden silnik. Nawet Rfn nie dali rady i musieli uciec się służące do fałszerstwa. Pojawia się pytanie: czy można zrobić diesla, który spełni te warunki? Najwidoczniej nie można. Być może to kres diesla? To przełomowy moment, w jakim trzeba zacząć rozważać różne rodzaje napędu - mówił ekspert z „Auto Świat”.

Czyste czy szybkie?

Niewykluczone, że właściciele aut VW w Stanach Zjednoczonych będą chcieli odszkodowań powypadkowych za to, że kupili auta reklamowane jako chroniące środowisko i mocne, a w tej chwili stały się, że to nieprawda.

- Szykują się zbiorowe pozwy. Sam VW nie ma pojęcia jak rozwiązać ten problem. Można oczywiście zmusić ludzi, żeby przerobili swoje samochody na ekologiczne jak i również jeździli czystymi ślimakami, lecz oni nie będą potrzebowali tego zrobić, więc VW będzie miał problemy jak i również to nie tylko z powodu kar rządowych, ale również ze strony odbiorców - powiedział Jeneralski i dodał, że afera w VW może rozwinąć się na kolejne marki.

- Może rozwinąć się na szerszą skalę. Objawiło się, że kiedy się zmierzy poziomy emisji po innych samochodach np. Citroena, czy Opla, nie tylko niemieckich, to może nie trują one tak bardzo, jak na przykład te diesle, które oszukiwały, ale też nie dopełniają norm. Zatem, czy poniższa afera się rozwinie? W mojej opinii tak, bo samochody nie palą tyle ile dzięki papierze deklaruje producent i to wiedza powszechna, więc też więcej trują a mianowicie twierdził Jeneralski.

cypr wprowadza dwie strefy czasowe

Cypr wprowadza dwie strefy czasowe

Cypr po raz pierwszy w swojej historii podzieli kraj w dwie strefy czasowe. Pod koniec października Grecy cypryjscy przejdą na czas zimowy, a Turcy cypryjscy zostaną tuż przy czasie letnim.…...

Czytać..
cena ropy blisko 52 USD za baryłkę, OPEC przygotowany do spotkania Surowce

Cena ropy blisko 52 USD za baryłkę, OPEC przygotowany do spotkania Surowce

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną o ponad jednej proc. i zbliżają się do 52 dolarów za baryłkę. Kraje OPEC będą już przygotowane do spotykania w Wiedniu…...

Czytać..
biedronka zmaga się z deficytem ludzi do pracy

Biedronka zmaga się z deficytem ludzi do pracy

Portugalski właściciel Biedronki weseli się z coraz lepszych wyników finansowych największej po Polsce sieci dyskontów jak i również planuje kolejne inwestycje. Jednakże w końcu przyznał, hdy firma ma problem z pozyskiwaniem…...

Czytać..
adobe ogłasza koniec technologii Flasha

Adobe ogłasza koniec technologii Flasha

Flash, technologia animacji stworzona przez firmę Adobe, przejdzie za kilka latek do historii. Zyskała sława w pierwszych latach poprzedniej dekady, służąc głównie do odwiedzenia gier komputerowych i oglądania filmików w przeglądarkach internetowych. Miała…...

Czytać..
abramowicz gotowy rozważyć sprzedaż Chelsea za ponad 3 mld dolarów Ze świata

Abramowicz gotowy rozważyć sprzedaż Chelsea za ponad 3 mld dolarów Ze świata

Nowa opłata dla kierowców. "Najostrzejsze" regulace na świecie Funt spadł poniżej pięciu złotych. Następne "nie" dla brexitu uderzyło w brytyjską walutę Nowy obowiązek dla Polaków na Wyspach. Wszystko, co musisz…...

Czytać..
6 pomysłów na to jak na przykład skutecznie oszczędzać firmowe pieniądze

6 pomysłów na to jak na przykład skutecznie oszczędzać firmowe pieniądze

Nieumiejętne administrowanie finansami może zahamować progres firmy, dlatego warto rozumieć, jak mądrze oszczędzać. Autentyczną sztuką nie jest ponieważ pasywne akumulowanie środków na koncie, ale to żeby wydawać pieniądze w efektywny sposób. "To, jak…...

Czytać..