Elon Musk dzierży iście nerdowskie poczucie humoru. Pokazuje je w kompletnej krasie na Twitterze

  • Dom
  • Technologie
  • Elon Musk dzierży iście nerdowskie poczucie humoru. Pokazuje je w kompletnej krasie na Twitterze
Elon Muska na Twitterze - zabawne komentarze i żarty

Być jak Elon Musk – rozwijać nie jedną, zaś trzy firmy, wspierać parę kolejnych, planować kolonizację kosmosu i… rzucać żartami na Twitterze. Jedni widzą przy nim geniusza, inni szaleńca, ale w serwisach społecznościowych Musk pokazuje, że jest tymże, kim są jego apologeci – nerdem.

Wydawać by się mogło, że serwisy społecznościowe to ostatnia rzecz, na jaką posiada czas taki człowiek jak na przykład Musk – twórca SpaceX, Tesli i The Boring Company. Trudno powiedzieć, jak na przykład biznesmen łączy liczne obowiązki z aktywnością na Twitterze czy Instagramie. A trzeba przyznać, że w tym pierwszym serwisie pisze często, nie zawsze o własnych biznesach, i nie w każdej sytuacji na poważnie. Wręcz na odwrót – często żartuje, kpi i komentuje posty innych.

Zebraliśmy przykłady postów lub komentarzy, w których Elon Musk pokazuje swe specyficzne, iście nerdowskie poczucie humoru.

[Z tweetami Muska jest jakim sposobem z piosenkami w języku angielskim – najbardziej bawią w oryginale. Postaraliśmy się jednak przetłumaczyć je faktycznie, by jak najlepiej oddawały to, co chciał oddać. ]

Przezorny zawsze ubezpieczony

Ta historia zaczyna się tak: któregoś dnia Musk zaczął zastanawiać się donośnie, dlaczego nie ma Towarzystwa Płaskiego Marsa, skoro jest Towarzystwo Płaskiej Ziemi.

Przedstawiciele tej drugiej strukturze odpisali mu, że jak na przykład wskazują obserwacje, Mars, w przeciwieństwie do Ziemi, nie jest płaski. Wkrótce media rozpisywały się na temat tej kuriozalnej alternacji tweetów.

Gdy kilka dni później niejaki Slashdot, serwis z informacjami na rzecz nerdów, napisał na Twitterze, że Towarzystwo Płaskiej Gleby to satyryczna grupa, która to w rzeczywistości wierzy, że nasza planeta jest okrągła, Musk zażartował:

Wspieram też Towarzystwa Wklęsłej i Pustej Ziemi. Zabezpieczam się na wszelkie ewentualności.

Foto: Zrzut ekranu / Twitter

W świecie Elona Muska okres płynie inaczej

Każdy kto śledzi dokonania SpaceX i Tesli wie, że Musk, aczkolwiek ma na koncie doskonałe osiągnięcia, rzadko dotrzymuje terminów i zazwyczaj podaje zbytnio optymistyczne prognozy. Czy chodzi o premierę świeżego modelu samochodu, osiągniecie kolejnego poziomu produkcji czy sprawdzian rakiety – zazwyczaj do odwiedzenia zapowiedzi biznesmena trzeba zbliżać się z dużym dystansem. Jeżeli mówi, że coś nastanie w trakcie trzech miesięcy, najbezpieczniej jest dodać do tegoż okresu jeszcze kolejne 3.

Co o tym wszystkim sądzi Musk? Mężczyzna uważa po prostu, hdy jest optymistą.

Foto: Zrzut ekranu / Twitter

Musk: Prawdopodobnie 6 do 8 tygodni.

Next Spaceflight: Czyli po przeliczeniu wraz z Elona 12 tygodni.

Musk: Robię co mogę, ale to sprawiedliwa krytyka. Jednak jeśli nie byłbym z natury optymistą, nie zaakceptować zajmowałbym się elektrycznymi pojazdami i rakietami!

Kosmiczne żarty, nie zawsze śmieszne

Musk raz na jakiś czas komentuje też posty odnośnie swoich firm.

ClickHole, satyryczny serwis kreatorów The Onion, napisał paragraf na temat, że SpaceX stracił jedną ze swoich rakiet, po tym jak wylądowała w ogródku położonym "we wrednej dzielnicy".

Wyłapał to Musk i odpisał im: Nie zaakceptować cierpię, gdy to się dzieje. Niektórzy potrafią stanowić tacy nieuprzejmi!

Foto: Zrzut ekranu / Twitter

Innym razem skomentował tłit na temat Falcona użytkownika, który opublikował zdjęcie Falcona 9, który wrócił z orbity na Ziemię i był transportowany prawdopodobnie z Przylądka Canaveral do hangaru:

Bob Richards: Wolniejsze samochody uprasza się o wówczas, by trzymały się lewej strony.

Musk: 1-a rakieta, nieco spieczona.

Foto: Zrzut ekranu / Twitter

Musk handlowiec

Twórca Tesli kocha podgrzewać atmosferę przed ważnymi wydarzeniami pod żadnym pozorem firmy. Kiedy zbliżała się premiera elektrycznej ciężarówki, napisał:

Pokaz ciężarówki Tesli będzie możemy obejrzeć na żywo przy sieci w czwartek o 8. 00! Mózg wyskoczy wam z czaszki jak i również pomknie do innego wymiaru. Muszę tylko znaleźć moją broń otwierającą jego wrota.

Foto: Zrzut ekranu / Twitter

Talentem na skalę doświadczonego marketera wykazał się też przy okazji działaniu sprzedaży czapek z logotyp The Boring Company. To firma drążąca tunele, po których z dużą prędkością poruszać się mają pojazdy, a w przyszłości jak i również hyperloop. Chce ją po części sfinansować z przychodów ze sprzedaży czapek. Marka zaprojektował ponoć reżyser J. J. Abrams (ten sam, który nakręcił "Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy").

Jaką strategię stosuje Musk? Łatwą, acz efektywną. Do dwunastu grudnia zarobił na czapkach 700 tys. dol. Zamysłem jest milion.

ekspert: podatek bankowy w Naszym narodzie 10 razy wyższy niż w Niemczech

Ekspert: podatek bankowy w Naszym narodzie 10 razy wyższy niż w Niemczech

"Absolutny rekord" w PIT-ach. Ministerstwo podało dane Kiedy obniżka stawek VAT? Ekonomiści komentują plan ministerstwa 300 plus w nowej odsłonie. "Większa pewność co do jego ciągłego funkcjonowania" Rząd wycofał się z kontrowersyjnego…...

Czytać..
eksperci ostrzegają frankowiczów: upadłość konsumencka to droga donikąd  Pieniądze

Eksperci ostrzegają frankowiczów: upadłość konsumencka to droga donikąd Pieniądze

Raty kredytów frankowych mogą wzrosnąć do rekordowego poziomu Coraz mniej kredytów we frankach Przegląd prasy. Frankowiczom trudno wygrać z bankami Przewalutowanie kredytów we frankach. Cymański: po kursie zaciągnięcia to nierealne Pomoc…...

Czytać..

Ekonomiści stawiają na obniżkę stóp. Kredytobiorcy już mogą odpocząć Informacje

Ekonomiści prawidłowo twierdzą, że jutro Podpowiedź Polityki Pieniężnej zdecyduje o obniżeniu stóp procentowych, które już teraz są w historycznie niskim poziomie. Wątpliwość brzmi tylko, jak prawdziwe będzie to cięcie. Klienci…...

Czytać..
efekt Brexitu. Bogaci imigranci zaprzestaną płacić za obywatelstwo  Ze świata

Efekt Brexitu. Bogaci imigranci zaprzestaną płacić za obywatelstwo Ze świata

Londyn do niedawna przyciągał rekordową liczbę milionerów. Setki tysięcy zamożnych inwestorów przelewało swe pieniądze w zamian za "złote wizy", które dawały im prawo do egzystencji w Ue. Brexit ma możliwość zablokować ten…...

Czytać..
e-dowód, porozumienie PWPW i Korespondencji Polskiej

E-dowód, porozumienie PWPW i Korespondencji Polskiej

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych poinformowała, że na zamówienie Poczty Polskiej i PUC-Envelo realizuje plany wprowadzenia od 2019 roku e-dowodu. "W każdym urzędzie czy placówce służby zdrowia posługiwanie się tym argumentem powinno znacznie przyspieszyć…...

Czytać..
dziś decyzja EBC. Draghi o krok od wykupu obligacji  Ze świata

Dziś decyzja EBC. Draghi o krok od wykupu obligacji Ze świata

Szykują się zmiany w strefie euro. "Porozumienie jest na wyciągnięcie ręki" Merkel o reformie obszary euro: Niemcy gotowe do kompromisów Morawiecki: przyjęcie euro w najbliższej przyszłości to igranie…...

Czytać..