Temat: Motoryzacja

GDDKiA: Chińczycy zbudują odcinek zakopianki z Rdzawki do Nieznanego Targu

  • Duży ruch przy autosalonach. Te marki wybierano najczęściej
  • Zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Wydaje się być propozycja ministerstwa
  • GDDKiA zrywa umowy z Włochami. Mieli budować fragmenty A1 i S3
  • Surowe kary za cofanie licznika. Prezydent podpisał ustawę
  • Z Trójmiasta do granicy z Czechami w pięć godzin. Jest porozumienie na ostatni odcinek A1

Ruszają przygotowania do odwiedzenia budowy ponad 16-kilometrowego przekroju nowej, dwupasmowej zakopianki spośród Rdzawki do Nowego Targu. Jak poinformowała Generalna Zwierzchnictwo Dróg Krajowych i Autostrad fragment drogi krajowej nr 47 wybuduje chińska przedsiębiorstwo Stecol Corporation. Realizacja tej inwestycji ma kosztować 706 milionów złotych i potrwa 49 miesięcy, nie licząc okresu zimowego.

Jak poinformowała rzeczniczka GDDKiA Iwona Mikrut, o wyborze propozycje zadecydowała suma punktów przydzielonych według kryteriów, na przykład najkorzystniejszej ceny, inwestor brał pod uwagę właściwości przeciwpoślizgowe nawierzchni, równość podłużna powierzchni, personel wykonawcy, termin wykonania kontraktu.

W przetargu na budowę uczestniczyło ogółem sześć firm. W terminie kolejnych 10 dni inni ludzie wykonawcy, którzy brali wkład w przetargu mogą tworzyć odwołania od wyboru.

W tych obszarach możesz utknąć w korkach. Wakacyjne utrudnienia na rodzimych drogach

- Budowa kosztowny dwujezdniowej do Nowego Targu umożliwi szybsze i bezpieczniejsze połączenie Podhala i Zakopanego z innymi regionami państwie - poinformowała rzeczniczka GDDKiA.

O inwestycji

W ramach inwestycji powstanie dwujezdniowa droga ruchu przyspieszonego, na temat długości ponad 16 km, z czterema węzłami drogowymi w miejscowościach Obidowa, Klikuszowa, Nowy Targ Zachód, Oryginalny Targ Południe.

Na nowej trasie powstaną również 22 obiekty inżynierskie, czyli mosty, wiadukty i estakady. Wybudowane zostaną także miły dojazdowe do posesji przylegających do nowej zakopianki, infrastruktura dla pieszych i kierowców rowerów, ekrany akustyczne i przejścia dla zwierząt.

Stecol Corporation w konsorcjum spośród Polbud Pomorze wygrało również w ubiegłym tygodniu przetarg na budowę północnej obwodnicy Krakowa.

Prace przygotowawcze do powstania tego odcinka drogi trwały od 2009 roku.

Odcinek Zakopianki z Rdzawki do Nowego Targu będzie łączył się z istniejącym dwujezdniowym odcinkiem z Rdzawka - Chabówka. Na kolejnych trzech odcinkach w kierunku Krakowa czynności nad nową zakopianką istnieją już mocno zaawansowane.

- W efekcie prowadzonych inwestycji połączony zostanie Kraków z Nowym Targiem, na całym przebiegu, drogą dwujezdniową. Ma to kluczowe znaczenie z uwagi na czas przejazdu jak i również bezpieczeństwo ruchu - zaznaczyła Mikrut.

gazprom nabierze wiatru w żagle. Koncern dostał 800 mln euro kredytu od banków z Japonii i USA

Gazprom nabierze wiatru w żagle. Koncern dostał 800 mln euro kredytu od banków z Japonii i USA

Rosyjski koncern gazowy Gazprom otrzymał 800 milionów dolarów kredytu od banków spośród Japonii (Mizuho i Sumitomo Mitsui Banking Corporation) jak i również USA (J. P. Morgan Chase Bank, z którym firma…...

Czytać..
galeria społecznościowa - co wówczas jest?

Galeria społecznościowa - co wówczas jest?

W wyniku ewolucji potrzeb konsumentów powstał oryginalny typ centrów handlowych. Który? Mowa o galeriach społecznościowych, gdzie robienie zakupów wówczas tak naprawdę sprawa drugorzędna. Tam chodzi się na rzecz rozrywki i niewątpliwej…...

Czytać..
fundusze Europejskie - dotacje UE dla Polski

Fundusze Europejskie - dotacje UE dla Polski

Dotacje unijne wykorzystamy w większym stopniu, niźli planowaliśmy. Mieliśmy w planach zakontraktowanie 16, 5 mld zł w tym roku, wszystko na to pokazuje, że będzie 30 mld zł - poinformował przy poniedziałek…...

Czytać..

Frank tanieje. Raty kredytów pozostaną niższe Informacje

Projekt budżetu na 2019 rok do komisji sejmowych Koniec ze zmianą czasu? Komisja Europejska przedstawi propozycję W tę niedzielę zrobisz zakupy. Potem długa przerwa Gospodarka rośnie, lecz inwestycje rozczarowały Coca-Cola…...

Czytać..
forum IAB 2018 rok. Zamiary tegorocznego forum

Forum IAB 2018 rok. Zamiary tegorocznego forum

Czego chcą współcześni konsumenci? Co ma big data do emocji? Jak na przykład zintegrować narzędzia i wykorzystać mechanikę, by służyła budowaniu zaufania i prawdziwych relacji? O automatyzacji, sztucznej inteligencji, jednak przede wszystkim…...

Czytać..
firma Mars Food - occasional i everyday - o co chodzi?

Firma Mars Food - occasional i everyday - o co chodzi?

Firma Mars Food, właściciel tego rodzaju marek jak M&M's, Snickers, Uncle Ben's czy Dolmio, przyznała, że niektóre spośród jej produktów nie muszą spożywane częściej niż jednego razu w tygodniu ponieważ…...

Czytać..