Konkurs dzięki projekt taniego domu przy programie Mieszkanie plus. Przetestuj nagrody

  • Dom
  • Z kraju
  • Konkurs dzięki projekt taniego domu przy programie Mieszkanie plus. Przetestuj nagrody
BGKN: 180 tys. zł dzięki nagrody dla architektów po Mieszkaniu plus

Nagrody jak i również wyróżnienia na łącznie 180 tys. zł przewidziano przy konkursie dla architektów dzięki projekt modelowego domu wielorodzinnego dla programu Mieszkanie oraz.

Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości ogłosił konkurs architektoniczny na koncepcję modelowego domu wielorodzinnego. Modelowe domy posiadają być przyjazne lokalnej wspólnoty i rodzinie, a wydatek ich budowy nie winien przekroczyć 2 tys. złotych netto za mkw.

Dowolna technologia

Bank kooperuje z Izbą Architektów Rzeczpospolitej Polskiej i Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej. Celem konkursu jest "promowanie właściwych standardów kształtowania przestrzennego zabudowy mieszkaniowej, współczesnych wzorów architektury jak i również nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych jak i również technologicznych".

Kryzys demograficzny. W najbliższych latach Nasz kraj mocno się zestarzeje

"Na potrzeby konkursu architekci mogą przyjąć dowolną mechanikę realizacji budynku" - rzekł cytowany w komunikacie fallus zarządu BGK Nieruchomości Grzegorz Muszyński.

BGKN wydaje się być zainteresowane, aby projekty załączyły rozwiązania wykorzystujące częściową jak i również pełną prefabrykację lub w inny sposób usprawniały budowę i ograniczały czasochłonność prac budowlanych.

"Wiemy, że prefabrykacja być może nie być doskonale świetna wszystkim uczestnikom konkursu. Dlatego na naszej stronie internetowej udostępnimy prezentację technologii zgłoszonych przez naszych potencjalnych wspólników z tej branży" a mianowicie głosi komunikat.

Konkurs architektoniczny

Konkurs będzie przebiegał dwuetapowo: do 22 czerwca br. uczestnicy zgłoszą projekt modelowej zabudowy wielorodzinnej dla teoretycznej lokalizacji wskazanej przez organizatora, a następnie, do odwiedzenia 31 sierpnia, autorzy 12 prac zakwalifikowanych do następnego etapu dopasują swoją strategię do uwarunkowań konkretnej działki. Ich pomysły oceniać będzie Sąd Konkursowy pod przewodnictwem byłego ministra budownictwa, prezesa BGKN Mirosława Barszcza.

W konkursie przewidziano trzy nagrody i 3 wyróżnienia na łączną kwotę 180 tys. zł. Autorzy zwycięskich prac zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówień, których obiektem będzie opracowanie projektów stanowiących podstawę do realizacji początkowych inwestycji w ramach aplikacji wdrażanego przez BGK Nieruchomości.

BGKN podkreślił, że nie wyklucza podjęcia kooperacji także z innymi strukturami zrzeszającymi architektów i urbanistów, np. ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich.

Rejestracja ofert zakończy się 20 04 br., a 12 września podczas uroczystej gali połączonej z wystawą prac BGKN ogłosi zwycięzców oraz wyróżnionych uczestników konkursu.

brexit spowodowała polityka banków centralnych

Brexit spowodowała polityka banków centralnych

Cieszą was niskie stopy procentowe? Nie powinny. To między innymi właśnie polityka banków centralnych doprowadziła do gniewu Anglików. Polityka, która faworyzuje zasobnych, a nie pomaga biednym - uważa główny analityk…...

Czytać..

Branża budowlana w tarapatach. Ceny mieszkań w dół, ale jak je kupić? Informacje

Projekt budżetu na 2019 rok do odwiedzenia komisji sejmowych Koniec wraz z zmianą czasu? Komisja Europejska przedstawi propozycję W tę niedzielę zrobisz zakupy. Później długa przerwa Gospodarka rośnie, ale inwestycje rozczarowały…...

Czytać..
borowski: premier nie rozumie tegoż, co się dzieje w Europie

Borowski: premier nie rozumie tegoż, co się dzieje w Europie

"Zastanawiają się, czy ideowo zostanie dobrze". Kalisz o działaniach policji "Bardzo groźna sytuacja". Napieralski o sporze prezydenta z szefem dyplomacji Celiński: kultury będą się przekładać, nikt tego nie zatrzyma "Hasło…...

Czytać..
bMW X4 - SUV Coupe, test, cena, kontrowersje, design

BMW X4 - SUV Coupe, test, cena, kontrowersje, design

Gdy nowe BMW X4 miało swoją premierę, jedni dziennikarze pisali na temat "miesiącach wyczekiwania", inni na temat "dobrej wiadomości, czyli ukończeniu produkcji X4 i złej, czyli... pojawieniu się nowszej generacji", jeszcze inni…...

Czytać..
black Friday 2018 - spis sklepów i promocji - Zalando, eobuwie

Black Friday 2018 - spis sklepów i promocji - Zalando, eobuwie

Wielkie święto zakupów, innymi słowy Black Friday już dzisiaj. Wiele sklepów włączyło się w tegoroczną akcję. Przyciągające promocje znajdziemy zarówno przy popularnych sieciówkach, jak również w wielu sklepach internetowych. Niektóre…...

Czytać..
bitcoin - ile zużywa energii

Bitcoin - ile zużywa energii

Bitcoin przy ostatnich dniach pobił jeszcze jedną magiczną barierę - czterech tys. dolarów. Dzięki wstecz kapitalizacja kryptowaluty urosła do odwiedzenia 67 miliardów dolarów - dla porównania, drugie w rynku ethereum…...

Czytać..