Konkurs dzięki projekt taniego domu przy programie Mieszkanie plus. Przetestuj nagrody

  • Dom
  • Z kraju
  • Konkurs dzięki projekt taniego domu przy programie Mieszkanie plus. Przetestuj nagrody
BGKN: 180 tys. zł dzięki nagrody dla architektów po Mieszkaniu plus

Nagrody jak i również wyróżnienia na łącznie 180 tys. zł przewidziano przy konkursie dla architektów dzięki projekt modelowego domu wielorodzinnego dla programu Mieszkanie oraz.

Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości ogłosił konkurs architektoniczny na koncepcję modelowego domu wielorodzinnego. Modelowe domy posiadają być przyjazne lokalnej wspólnoty i rodzinie, a wydatek ich budowy nie winien przekroczyć 2 tys. złotych netto za mkw.

Dowolna technologia

Bank kooperuje z Izbą Architektów Rzeczpospolitej Polskiej i Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej. Celem konkursu jest "promowanie właściwych standardów kształtowania przestrzennego zabudowy mieszkaniowej, współczesnych wzorów architektury jak i również nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych jak i również technologicznych".

Kryzys demograficzny. W najbliższych latach Nasz kraj mocno się zestarzeje

"Na potrzeby konkursu architekci mogą przyjąć dowolną mechanikę realizacji budynku" - rzekł cytowany w komunikacie fallus zarządu BGK Nieruchomości Grzegorz Muszyński.

BGKN wydaje się być zainteresowane, aby projekty załączyły rozwiązania wykorzystujące częściową jak i również pełną prefabrykację lub w inny sposób usprawniały budowę i ograniczały czasochłonność prac budowlanych.

"Wiemy, że prefabrykacja być może nie być doskonale świetna wszystkim uczestnikom konkursu. Dlatego na naszej stronie internetowej udostępnimy prezentację technologii zgłoszonych przez naszych potencjalnych wspólników z tej branży" a mianowicie głosi komunikat.

Konkurs architektoniczny

Konkurs będzie przebiegał dwuetapowo: do 22 czerwca br. uczestnicy zgłoszą projekt modelowej zabudowy wielorodzinnej dla teoretycznej lokalizacji wskazanej przez organizatora, a następnie, do odwiedzenia 31 sierpnia, autorzy 12 prac zakwalifikowanych do następnego etapu dopasują swoją strategię do uwarunkowań konkretnej działki. Ich pomysły oceniać będzie Sąd Konkursowy pod przewodnictwem byłego ministra budownictwa, prezesa BGKN Mirosława Barszcza.

W konkursie przewidziano trzy nagrody i 3 wyróżnienia na łączną kwotę 180 tys. zł. Autorzy zwycięskich prac zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówień, których obiektem będzie opracowanie projektów stanowiących podstawę do realizacji początkowych inwestycji w ramach aplikacji wdrażanego przez BGK Nieruchomości.

BGKN podkreślił, że nie wyklucza podjęcia kooperacji także z innymi strukturami zrzeszającymi architektów i urbanistów, np. ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich.

Rejestracja ofert zakończy się 20 04 br., a 12 września podczas uroczystej gali połączonej z wystawą prac BGKN ogłosi zwycięzców oraz wyróżnionych uczestników konkursu.

cypr wprowadza dwie strefy czasowe

Cypr wprowadza dwie strefy czasowe

Cypr po raz pierwszy w swojej historii podzieli kraj w dwie strefy czasowe. Pod koniec października Grecy cypryjscy przejdą na czas zimowy, a Turcy cypryjscy zostaną tuż przy czasie letnim.…...

Czytać..
cena ropy blisko 52 USD za baryłkę, OPEC przygotowany do spotkania  Surowce

Cena ropy blisko 52 USD za baryłkę, OPEC przygotowany do spotkania Surowce

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną o ponad jednej proc. i zbliżają się do 52 dolarów za baryłkę. Kraje OPEC będą już przygotowane do spotykania w Wiedniu…...

Czytać..
biedronka zmaga się z deficytem ludzi do pracy

Biedronka zmaga się z deficytem ludzi do pracy

Portugalski właściciel Biedronki weseli się z coraz lepszych wyników finansowych największej po Polsce sieci dyskontów jak i również planuje kolejne inwestycje. Jednakże w końcu przyznał, hdy firma ma problem z pozyskiwaniem…...

Czytać..
bezrobocie w listopadzie wyniosło 6, 5 procent

Bezrobocie w listopadzie wyniosło 6, 5 procent

Podatki, opłaty, akcyza. Rząd ma plan na dodatkowe miliardy Polska gospodarka pod lupą amerykańskiej agencji. Jest decyzja "Szansa na rzecz polskich przedsiębiorców". Premier na temat obietnicy szefa chińskiego rządu "Około 20 miliardów"…...

Czytać..
benzina - stacje paliw PKN Orlen na Słowacji

Benzina - stacje paliw PKN Orlen na Słowacji

PKN Orlen wchodzi na rynek detaliczny przy Słowacji. Otwiera tam stacje paliw pod marką Benzina. W pierwszym roku aktywności u naszych sąsiadów dopuszczalne jest otwarcie do dziesięć obiektów - informuje paliwowa…...

Czytać..
bałkany. Widmo wojny handlowej naokoło chorwackich opłat importowych  Ze świata

Bałkany. Widmo wojny handlowej naokoło chorwackich opłat importowych Ze świata

Europa się zbroi. Gripeny schodzą na pniu Słodkie święto fabryki. Największa czekolada na świecie dla mieszkańców miasta Prezydent Chorwacji wzywa premiera do ustąpienia. Bowiem nie ożywił gospodarki Chorwacja anuluje długi najuboższym. “Bezprecedensowe…...

Czytać..