Efekt Brexitu. Milionerzy omijają Londyn

Efekt Brexitu. Bogaci imigranci zaprzestaną płacić za obywatelstwo  Ze świata

Londyn do niedawna przyciągał rekordową liczbę milionerów. Setki tysięcy zamożnych inwestorów przelewało swe pieniądze w zamian za "złote wizy", które dawały im prawo do egzystencji w Ue. Brexit ma możliwość zablokować ten przepływ zapłaty, pierwsze efekty już będą widoczne.

W ostatnich latach wiele rządów uruchomiło programy inwestorskie dla najbogatszych imigrantów, aby znaleźć oryginalne źródła dochodów w następstwie światowego kryzysu gospodarczego.

"FT": Wielka Brytania desperacko potrzebuje stabilności

Dla bogatych imigrantów głównym zamysłem od lat była Wielka Brytania. Od 2003 r. na Wyspy przybyło pierwotnego ok 114 tys. W czele kolejki do "złotych wiz" najczęściej stoją inwestorzy z Chin, Rosji jak i również Bliskiego Wschodu.

Złota wiza

Ale wyniki czerwcowego referendum, w którym Brytyjczycy zagłosowali za opuszczeniem Ue, mogą doprowadzić do mniejszego zaciekawienia inwestorów tym krajem. Faktycznie uważają eksperci z przedsiębiorstwa doradczej Arton Capital.

- Atrakcyjność Gb być może spaść - powiedział Armand Arton, prezes firmy. a mianowicie Niepewność polityczna, spowolnienie gospodarcze oraz spadek wartości funta odciągają potencjalnych inwestorów a mianowicie tłumaczył.

Wielka Brytania mniej atrakcyjna dla udziałowców była już podczas przygotowań do referendum. W 2015 roku na Wyspy przyjechało ich zaledwie ich 182. Rok wcześniej liczba ów wyniosła 1172. Winą zbyt taki stan trzeba obarczyć niepewność dotyczącą przyszłości państwa.

Polskie środki pieniężne inwestycyjne nic nie czynią sobie z Brexitu. Ich aktywa dalej wylegają

Warto również zauważyć, że system "złota wiza" jest relatywnie kosztowny. Wymaga minimalnej inwestycji w wysokości 2 mln funtów (2, 6 mln dolarów). Proces uzyskania obywatelstwa trwa 7-8 lat.

Karaiby dla bogatych

Z tego względu część inwestorów, by dostać się do Ogromnej Brytanii szybciej i oszczędniej, woli korzystać z programów wizowych oferowanych przez inne państwa, takie jak Cypr jak i również Malta. Tam do uzyskania paszportu wystarczy zainwestować wyłącznie 750 tys dolarów, natomiast wszystko załatwia się po 90 dni.

- Teraz te programy potrafią cieszyć się ogromną famą - ocenia Arton. Szczególnie, że nie wiadomo, bądź w przyszłości obywatele UE będą mogli swobodnie wjeżdżać do Wielkiej Brytanii - dodaje.

Według faceta obawy, że Brexit może wywołać większą niestabilność polityczną w UE, mogą skłonić inwestorów do spoglądania dzięki inne zakątki świata, np. Karaiby. Paszporty Dominikany, Barbadosu czy Bahamów zapewniają równoległą mobilność w Europie i to w dodatku bez przywiązywania się do niepewnej przyszłości Starego Kontynentu.

e-dowód, porozumienie PWPW i Korespondencji Polskiej

E-dowód, porozumienie PWPW i Korespondencji Polskiej

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych poinformowała, że na zamówienie Poczty Polskiej i PUC-Envelo realizuje plany wprowadzenia od 2019 roku e-dowodu. "W każdym urzędzie czy placówce służby zdrowia posługiwanie się tym argumentem powinno znacznie przyspieszyć…...

Czytać..
dziś decyzja EBC. Draghi o krok od wykupu obligacji  Ze świata

Dziś decyzja EBC. Draghi o krok od wykupu obligacji Ze świata

Szykują się zmiany w strefie euro. "Porozumienie jest na wyciągnięcie ręki" Merkel o reformie obszary euro: Niemcy gotowe do kompromisów Morawiecki: przyjęcie euro w najbliższej przyszłości to igranie…...

Czytać..
duże zmiany w Google. Na lepsze?  Ze świata

Duże zmiany w Google. Na lepsze? Ze świata

Google zainwestuje pół miliarda dolarów w konkurenta Alibaby Internetowi giganci wytaczają działa przeciw politycznym manipulacjom Twierdził, że kobiety nie nadają się do pracy w INFORMATYKĄ. Szef Google przerwał urlop…...

Czytać..
drugi numer kwartalnika «Przekrój» po sprzedaży

Drugi numer kwartalnika «Przekrój» po sprzedaży

Powrót w rynek kultowego "Przekroju" pod koniec roku okazał się dużym sukcesem. Drugi numer kwartalnika pojawi się w poniedziałek 20 marca br. przy znacznie powiększonym nakładzie jak i również będzie mieć…...

Czytać..
draghi: EBC utrzyma niskie mieszaniny, ale prognozuje wzrost inflacji  Ze świata

Draghi: EBC utrzyma niskie mieszaniny, ale prognozuje wzrost inflacji Ze świata

Europejski Bank Centralny utrzyma stopy procentowe na rekordowo niskim pułapie i będzie kontynuować tzw. luzowanie ilościowe (QE). Bank skorygował w górę prognozę dotyczącą inflacji w zonie euro…...

Czytać..
doradca Trumpa: NATO «częściowo przestarzałe»

Doradca Trumpa: NATO «częściowo przestarzałe»

Doradca prezydenta Donalda Trumpa, finansista Anthony Scaramucci, który reprezentuje prezydenta elekta USA na Światowym Forum internetowym Ekonomicznym w Davos, mówił, odnosząc się do uwag Trumpa na temat NATO, że Sojusz jest…...

Czytać..